Fulltextové vyhledávání

Galerie akcí Azylový dům Filia

 

Den otevřených dveří 2015

Dne 5.10.2015 v čase od 10:00 do 15:00 hod. se uskutečnil každoroční Den otevřených dveří.

Akce byla i tento pořádána v rámci Týdne sociálních služeb České republiky vyhlášeného Asociací poskytovatelů sociálních služeb a Ministerstvem práce a sociálních věcí a byla určena laické i odborné veřejnosti.

Odpoledne plná her

"Odpoledne plné her" je název pravidelně probíhajících zábavných odpoledních akcí, na kterých děti uživatelek hrají různé společenské hry, skotačí a dovádí, plní zajímavé disciplíny, za které bývají patřičně odměněny formou diplomu.

   

Zvířátka našich lesů, luk a polí

Tato beseda určena těm mladším obyvatelům azylového domu proběhla dne 17. 4. 2015. Děti se na ni mohly seznámit s nejrůznějšími zvířátky pocházejícími z různých koutů našich zeměpisných šířek.

Připravujeme se na Velikonoce

Březen byl v azylovém domě ve znamení příprav na nadcházející velikonoční svátky. Akce "Připravujeme se na Velikonoce" byla určena uživatelkám všech služeb. Vyráběly se různé dekorativní předměty, kterými uživatelky poté vyzdobily prostory azylového domu a své pokoje.

Zimní radovánky

Zábavné odpoledne spojené s obdobím zimy byla únorová akce, kterou si pracovníci azylového domu připravili pro děti uživatelek. Akce se uskutečnila dne 15. 2. 2015.

 

Jak strávím jarní prázdniny

Dne 25. 1. 2015 se v odpoledních hodinách pro maminky s dětmi uskutečnil program, během kterého si děti mohly nakreslit to, o čem si navzájem povídaly.

Den otevřených dveří 2014

Dne 8. 10. 2014 se uskutečnil Den otevřených dveří v našich azylových domech. Návštěvníci si mohli v čase od 10:00 do 16:00 prohlédnout naše zařízení, zjistit více o námi poskytovaných službách, popřípadě se na vlastní oči přesvědčit, co se v zařízeních změnilo od jejich poslední návštěvy. Tento rok nás velmi mile překvapila vysoká účast.

 

Canisterapie 17. 4. 2014

Dne 17. 4. 2014 se na zahradě Azylového domu Filia se pod vedením Mgr. Zuzany Fraňkové konala beseda za přítomnosti "psího terapeuta". Zváni byli všichni uživatelé sociálních služeb spolu se svými dětmi, kteří se chtěli dozvědět něco více o canisterapii. Předpovídaná nepřízeň počasí se nedostavila, akce proto nemusela být přesunuta do společenské místnosti azylového domu.

 

Den otevřených dveří 9. 10. 2013


Dne 9. 10. 2013 se uskutečnil Den otevřených dveří v našich azylových domech. Návštěvníci si mohli v čase od 10:00 do 16:00 prohlédnout naše zařízení, zjistit více o námi poskytovaných službách, popřípadě se na vlastní oči přesvědčit, co se v zařízeních změnilo od jejich poslední návštěvy.

 

Dětský den 2013DSCN1806.jpg


V rámci Dětského dne pořádaného v Azylovém domě filia 31.5.2013 k nám zavítali policisté z Krajského ředitelství Jihočeského kraje Policie ČR. Tentokrát krom ukázky vybavení člena pořádkové polici dětem a maminkám řekli, jak se má správně jezdit na kole, aby došlo k co nejméně úrazům.

Dětský den AD Filia.zip

 

Čas pro dobrou věcDSCN1802.jpg


I letos 23.4.2013 zavítali do organizace dobrovolníci společnosti ČEZ, a.s. Jaderná elektrárna Temelín v rámci dobrovolnického dne. Tentokrát v Azylovém domě Filia natírali zábradlí a sušáky. Ještě jednou jim děkujeme za pomoc.

 

Odpoledne plné her 2013DSCN1795.jpg


28.3.2013 se opět pro děti uskutečnilo zábavné odpoledne, kdy si mohly vyzkoušet svou soutěživost a získat odměnu. Do soutěží se zapojily a k hladkému průběhu přispěly i maminky dětí.

 

Karneval 2013

Dne 28.2.2013 proběhl azylovém domě opět tradiční masopustní karneval pro děti.

Silvestrovská párty 2012

Dne 31.12.2012 se v odpoledních hodinách pro maminky s dětmi uskutečnila malá silvestrovská párty s překvapením.

Vánoce v azylovém doměP1011244.JPG

Opět zavítal i do azylového domu Ježíšek a přinesl dětem dárky. Tímto bychom chtěli poděkovat za pomoc, kterou posyktli Ježíškovi, rodinnému skautingu Piškóti.

Vánoce ADN.zip

 

Vánoční zvyky prakticky

V rámci vánočních akcí se i na Azylovém domě Filia uskutečnila akce, jejíž hlavní náplní byly dodržované vánoční zvyky, ale i ty dávno zapomenuté. Děti si je potom mohly s maminkami i vyzkoušet.

Mikuláš 2012Mikuláš ADN.jpg

S malým zpožděním zavítal i do Azylového domu Filia Mikuláš, a to dne 6.12.2012, aby s dětmi oslavil svůj svátek. Přítomné děti byly obdarovány malými balíčky, které připravily jejich maminky.

Za spolupráci na přípravě Mikulášské besídky děkujeme Střední zdravotnické škole České Budějovice.

 

 

 

(Pod)zimní tvoření maminek s dětmi

DSCN1524.jpg


Dne 14.11.2012 se na Azylovém domě Filia uskutečnila "dílnička", v rámci které si mohly maminky společně se svými dětmi vytvořit různé výrobky s podzimní a vánoční tématikou.

 

 

 

 

 

Drakiáda

Dne 24.10.2012 se u Vltavy uskutečnila drakiáda pro děti a maminky z Azylového domu Filia.

Den otevřených dveří 2012

Dne 9.10.2011 se v obou azylových domech uskutečnil již počtvrté Den otevřených dveří. Den otevřených dveří se koná v rámci Týdne sociálních služeb pořádaného Asociací poskytovatelů sociálních služeb a MPSV ČR.

Oslava na závěr školního roku

Na závěr školního roku, tedy 27.6.2012, se v azylovém domě uskutečnilo odpoledné plné her, které bylo zakončeno společným grilováním i s maminkami.

Dětský den trochu jinakDSCN1139.jpg

Dne 30.5.2012 se v Azylovém domě Filia uskutečnil dětský den, který byl pro děti vyjímečný návštěvou zástupců Policie ČR. Během návštěvy proběhla beseda, během které si děti ověřily, zda se jako cyklisti a chodci chovají správně a pak si samy mohly vyzkoušet tíhu vybavení pořádkové policie.

 

 

 

 

Den matek 2012Den matek 2012

Dne 9.5.2012 se v Azylovém domě uskutečnil Den Matek. Děti si pro maminky připravily pod vedením výchovného pracovníka organizace nějaké básničky a zároveň i dárečky.

 

 

 

Karneval 2012Karneval ADN.jpg


Dne 29.2.2012 se v azylovém domě Filia uskutečnil opět karneval pro děti. Hlavním organizárem byl pracovník výchovné péče organizace, jemuž byly nápomocny během samotné akce i dvě pracovnice v sociálních službách, které se zúčastnily karnevalu během svého volného času. Děti si zahrály spoustu her, při nichž si užily zábavu.

 

Stavění sněhulákůStavění sněhuláků.jpg


Jelikož napadlo konečně trošku sněhu, naplánovaly pracovnice azylového domu, že si s dětmi 18.1.2012 postaví sněhuláku. Povedlo se, stáli dokonce dva sněhuláci. Nápomocna k tomu byla i jedna z maminek.

 

Silvestrovská párty pro dětisilvestr 1.jpg


Dne 30.12.2011 proběhla v odpoledninách hodinách silvestrovská párty pro děti, aby nebyly ochuzeny o zábavu, kterou mají dospělí o den později. Připraveny byly hry a malé občerstvení, se kterým pomohly i maminky.

 

 

 

 

Vánoce v azylovém doměstromeček 2011[1].jpg

Během Štědrého večera zavítal i do Azylového domu Filia Ježíšek a přinesl dětem dárky.

vánoce web.zip

 

 

 

 

 

Vánoční dárek od E.Onupředání daru eon.jpg

V Azylovém domě Filia byl dne 20.12.2012 slavnostně předán ředitelce organizace Mgr. Jiřině Dudové vánoční dar zástupcem společnosti E.On panem Tomášem Kubínem. Vánoční dar má podobu šeku, který je určen na vybavení Klubíčka, resp. na nákup stolečku se židličkami pro předškolní děti.

 

 

 

 

 

Vánoční dárky od Piškótůdárky Piškóti.jpg

Díky velkému úsilí paní Petry Pščolkové a Piškótů budou mít i děti z azylového domu bohatší vánoce. Byl vytvořen seznam skutečných přání dětí a ten následně umísteň na sběrná místa. Vzhledem k rychlému rozebrání dárků vytvořili Piškóti další seznam, na kterém byly dárky, o kterých děti nevěděly. V celkovém součtu tedy každé dítko z azylového domu dostane tři dárečky. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili. Více informací v článku Budějcké drbny.

http://www.budejckadrbna.cz/zpravy/spolecnost/azylovy-dum-filia-zazije-vanoce-splnenych-prani.html

Vánoční výstava studentů TF JUVánoční výstava TF 2011.jpg

Ve dnech 13.-14.12.2011 se v prostorách Teologické fakulty Jihočeské univerzity uskutečnila prodejní výstava. Studenti fakulty jako organizátoři část výdělku věnovali na činnost Azylového domu Filia. Tímto jim ještě jednou děkujeme.

sbírka web.zip

 

 

 

 

Mikuláš 2011Mikuláš 7.JPG

I do azylového domu zavítal za dětmi v pátek 2.12.2011 Mikuláš s anděly. Samozřejmě pro zlobivé děti byl připraven i čert.

 

 

 

Drakiáda 2011Drakiáda[1].jpg

Pro děti se v pátek 21.10.2011 uskutečnilo pouštění draků, které si děti předtím za malé pomoci výchovného pracovníka organizace v Klubíčku vyrobily.

 

 

 

Den otevřených dveří 2011pracovnice AD Filia.jpg

Dne 11.10.2011 se v obou azylových domech uskutečnil již potřetí Den otevřených dveří. Den otevřených dveří se koná v rámci Týdne sociálních služeb pořádaného Asociací poskytovatelů sociálních služeb a MPSV ČR.

 

 

Loučení s létem 2011

Dne 2.9.2011 se na Azylovém domě Filia konalo pro děti zábavné odpoledne plné her, které bylo ukončeno společným grilováním, jímž jsme se rozloučili s odcházejícím létem.